ES institucijos nuo pat karo Ukrainoje pradžios reiškė paramą Rusijos užpultai šaliai, ragino ES šalis telkti išteklius, teikti pagalbą bei sprendė dėl finansinės, humanitarinės ir net karinės paramos tiekimo Ukrainai ES mastu. Praėjus savaitei nuo karo pradžios – kovo 1 dieną – surengtoje neeilinėje EP sesijoje į europarlamentarus kreipėsi Ukrainos prezidentas Volodymiras Zelenskis. Sesijoje taip pat dalyvavo Ukrainos Rados pirmininkas Ruslanas Stefančukas, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles Michel ir ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumui Josep Borrell. Tą pačią dieną EP pirmininkės R. Metsolos iniciatyva europarlamentarai priėmė rezoliuciją dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą.

Europos bei Ukrainos Parlamentai taip pat sukūrė anglų bei ukrainiečių kalbomis prieinamą internetinį puslapį, talpinantį aktualią informaciją apie ES ir Ukrainos bendradarbiavimą bei teikiamą paramą. Puslapis greitu metu bus išverstas į visas ES kalbas.

Europos Parlamentas, kitos ES institucijos ir ES šalys ir toliau teiks paramą karo niokojamai Ukrainai ir jos gyventojams.