Spalio 18 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko Europe Direct Utena centro organizuota diskusija „Europietiško mąstymo kryptys, šiuolaikinės visuomenės problemos ir ateitis besaikio vartojimo kelyje“, kuria siekiama informuoti visuomenę apie ES Žaląjį kursą, taip pat didinti motyvaciją prisidėti prie išteklių suvartojimo bei aplinkos taršos mažinimo. Dialogą vedė dešimties knygų autorius ir žurnalistas, etiketo specialistas, televizijos laidų vedėjas ir visuomenės veikėjas Giedrius Drukteinis.

 

Diskusijos metu svečias stengėsi parodyti, kaip keitėsi žmogaus poreikių tenkinimo galimybės, resursai, problemos senovėje, dabartyje ir ateityje, kaip kito visuomenės įpročių, normų ir išradimų evoliucija, kaip atrodo Lietuvos ateitis besikeičiančio pasaulio fone. G. Drukteinis dalinosi įžvalgomis apie nūdienos visuomenės vartotojiškumą, kaip po truputį nuo kasdienių, privalomų poreikių po truputį perėjome prie emocinių poreikių tenkinimo, kurie ir prisidėjo prie perteklinio vartojimo. O kad mūsų vartotojiškumui turėjo įtakos pilka, valgana, be pasirinkimo laisvės, sovietinė okupacija, tą irgi puikiai kiekvienas galime suprasti. Anot svečio, kalbėdami tvarumą, didžiausias ir mažiausiai resursų reikalaujantis dalykas, kurio galime neriboti – dėmesys žmogui: geras žodis, šypsena, komplimentas, klausimas „Kaip gyveni“?, išklausymas.

Klausytojai aktyviai įsitraukė į diskusiją, uždavinėjo klausimus ir kitomis aktualiomis temomis: apie kultūrą, vakcinaciją bei žydų tautą.

Po renginio savanorė Kotryna svečiui uždavė keletą klausimų jaunimui aktualiomis temomis. Pokalbį galėsite išgirsti per Utenos radiją (FM 103.9) laidoje „Stotelė – biblioteka“.

#Europosžaliasiskursas

Parengė bibliotekos savanorė Kotryna Katinaitė

Europa Direct Utena centro vadovė Dainora Narkūnienė