Birželio 29 d. Utenos A. ir M. miškinių viešojoje bibliotekoje vyko naujosios kartos Europe Direct Utena centro pristatymas visuomenei, partneriams ir žiniasklaidai.
Gegužės 1 d. Utenoje, kaip ir aštuoniuose Lietuvos miestuose, startavo savo veikla ir funkcijomis modernizuoti centrai Europe Direct, kurie, anot centro vadovės Dainora Narkūnienė, ne tik pristatys Europos Sąjungą, jos politiką ir vertybes visuose Europos kampeliuose, tačiau sieks įvairaus formato dialogų naujai sukurtoje platformoje Konferencija dėl Europos ateities, ir prisidės prie Europos viešosios erdvės plėtojimo, bendradarbiaus su vietos žiniasklaida, mokyklomis, kitomis informacijos tarnybomis ir ES tinklais, rems pilietines iniciatyvas.
Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka direktorė Vida Garunkštytė džiaugėsi, jog 2002 m. savo veiklą, nors ir pertraukomis, centras tęs iki 2025 m.gruodžio 31 d. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje darbuotoja Grazina Soltoniene kalbėjo apie Europos Sąjungos aktualijas: dabartį ir ateitį. Kaip Europa kovoja su COVID-19 pandemija, kaip, įgyvendindama programą „NextGenerationEU“ ir siekia žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos, ekonomikos atsigavimo.
Naujosios kartos Europe Direct Utena pristatymo renginyje dalyvavo ir centrą su  nauja pradžia sveikino Utenos rajono savivaldybė meras Alvydas Katinas, Jaunimo reikalų koordinatorė Gerda Kvaseliene, žiniasklaida, Utenos Diena, utenis.lt, Anykšta.lt, Utenos Radijas, partneriai, Utenos Dauniškio Gimnazija, Utenos Adolfo Šapokos gimnazija, Utenos verslo informacijos centras, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Utenos meno mokykla, Utenos jaunimo informacijos centras, Utenos kraštotyros muziejus.
Nuostabiausias emocijas ir šventinę nuotaiką sukūrė merginų smuikininkių trio Electric Ladies pasirodymas.