Šiemet minime 20-ąjį Lietuvos narystės Europos Sąjungoje jubiliejų. Prieš daugiau nei dvidešimt metų mūsų tautiečiai vieningai priėmė sprendimą tapti Europos bendrijos dalimi ir grindžiami ES vertybėmis skatinti šalies plėtrą. Už Lietuvos narystę Europos Sąjungoje balsavo net 91,07 proc. referendumo dalyvių.

Balandžio 16 d., Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta paroda „Lietuvos kelias į Europos Sąjungą: istorinis pasirinkimas“, skirta šiam jubiliejui pažymėti.  Parodos atidarymo renginyje sveikinimo žodžius tarė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotoja Agnė Kazlauskaitė ir Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas.

Žurnalė, „LRT“ laidų vedėja ir rašytoja Živilė Kropaitė-Basiulė kartu su žurnaliste, Tv laidų vedėja, prodiusere Edita Mildažyte įvykio dalyvius linksmai ir nuotaikingai supažindino su paroda, pabrėždamos, kad ES narystė Lietuvai atnešė pažangą, laisvę ir įvairias galimybes, kai kitos valstybės moka už šias galimybes krauju.

Parodoje eksponuojamos unikalios istorinės nuotraukos, primenančios, kaip atrodė Lietuvos kelias į ES nuo Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. iki pat referendumo 2003 m., taip pat originalūs plakatai, raginę dalyvauti referendume ir paremti narystę ES. Paroda primena, kokiems iššūkiams Lietuva teko susidurti stojimo proceso metu ir kokios buvo žmonių nuotaikos šiuo metu.

Parodos nuotraukų autoriai: Džoja Gunda Barysaitė, Ramūnas Danisevičius, Vytautas Daraškevičius, Vladimiras Gulevičius, Romualdas Jurgaitis, Juozas Kazlauskas, Paulius Lileikis, Petras Malūkas, Andrius Petrulevičius, Zita Stankevičienė, Jonas Staselis.

Parodą parengė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, Lietuvos centriniu valstybės archyvu ir kitomis valstybės institucijomis.

Parodos partneriai: EUROPE DIRECT Utena ir Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka.

Galerija čia:   https://utena.eudirect.lt/galerija/parodos-lietuvos-kelias-i-es-istorinis-apsisprendimas-atidarymas-utenoje/