Balandžio 7-ąją minima Pasaulinė sveikatos diena. Pažymint šią dieną Europe Direct Utena centras taip pat siekė skirti dėmesį sveikesnei ir saugesnei ES.

Koronaviruso pandemija, situacija Ukrainoje mus visus vienaip ar kitaip paveikė – fiziškai, psichologiškai, socialiai. Kad būtume geriau pasirengę bet kokiai būsimai krizei, centras kartu su Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru organizavo įtraukiančius Pirmosios pagalbos mokymus bibliotekininkams, kurių metu įgijome praktinių įgūdžių, galinčių išsaugoti gyvybę ne tik darbe, bet ir namuose ar kelyje.

O kaip nepamiršti savęs, patarė psichologė Elona Berniūnienė paskaitoje ,,Psichoemocinė sveikata šiandienos įvykių kontekste. Kaip galiu padėti sau?“. Psichologė pabrėžė, jog dauguma iš mūsų jaučia nerimą, bet bijo apie tai kalbėti ir nežino, kaip gali sau padėti, kur kreiptis.

Trijų dalių renginį papildė diskusijos svečias PSO specialusis pasiuntinys Europos regionui Europos Komisijos komisaras Vytenis Andriukaitis. Daug komentrarų ir klausimų kilo diskusijoje ,,Žaliasis Europos susitarimas: ką jis duos Lietuvai ir žmonių sveikatai“. „Sulaukiau daugybės klausimų: nuo renovacijos iki populiacijos, nuo plastiko iki rūkymo. Džiaugiuosi, kad Lietuvos jaunimui rūpi jų ateitis”,- dalinosi įspūdžiais po paskaitos svečias Vytenis Andriukaitis.

Tvarus pasaulis neįmanomas be darnios asmenybės. Todėl labai džiugu, kad uteniškiams svarbi savo ir kito žmogaus gyvybė ir emocinė būklė ir, be abejo, taršos mažinimas ir kiti su ekologija bei klimatu susiję klausimai ir švari ateitis.

Parengė Europe direct Utena centro vadovė Dainora Narkūnienė