Rugsėjo 15 – 16  dienomis Europe Direct Utena centras organizavo mugę „Skaitmeninio pasaulio galimybės“, kuri vyko Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka ir sulaukė visuomenės susidomėjimo ir aktyvumo. Tikėdami žingeidumu ir noru mokytis išsikėlėme tikslą  – padėti kiekvienam pagilinti skaitmenines žinias.

Labai smagu, jog Kahoot žaidimas „Ar aš saugus elektroninėje erdvėje?“ bei interaktyvus bibliotekos turas su išmaniąja nuotykių programėle Actionbound „Pažink Uteną“ sudomino ir aktyviai įtraukė dalyvauti Utenos Vyturių progimnazijos mokinius (mokyt. D. Kažukauskaitė). Dalyviai žaisdami ne tik pasitikrino žinias, kas yra elektroninės patyčios, elektroniniai sukčiai, saugūs slaptažodžiai, bet ir dar kartą pasitikrini, kaip gerai pažįsta savo miestą. Mokiniai azartiškai praleido laiką, išsinešė prizus ir pagilino žinias.

O mokymai „Gyvenimas be eilių. E.bankininkystė ir kaip išsiimti galimybių pasą?“,  „Bendravimas socialinėje erdvėje“ bei „Skaitmeninė – kūrybinė laboratorija su programa CANVA. Mandalų kūrimas iš augalų ir perkėlimas į skaitmeninę erdvę“ sudomino vyresniąją auditoriją. Bendruomenėse padidėjo motyvacija mokytis, nes „kaip be prieštarausi ar vengsi, informacinės technologijos persmelkusios visas gyvenimo sritis – internetu dirbame, skaitome naujienas, rašome laiškus ir bendraujame, mokame mokesčius ar registruojamės vizitams pas gydytojus“, – teigia viena iš mokymų dalyvių Zita.

Ir kaip tenka pastebėti, aktyvus noras mokytis skaitmeninių įgūdžių –  pandemijos pasekmės. Apribojus judėjimą, tai tapo postūmiu išbandyti kai ką naujo, persikelti į skaitmeninę erdvę.

#SkaitmeninėEuropa

 

Parengė

Dainora Narkūnienė

Europe Direct Utena vadovė