Utenos ir Visagino jaunimas bei savanoriai susivienijo kartu paminėti Tarptautinę savanorystės dieną bei „uždaryti“ Europos ir Lietuvos jaunimo metus.
Interaktyvus renginys Europa atvira jaunimo savanorystei prasidėjo karikatūrų parodos „Kartoms kartu nekartu“ pristatymu, o jaunimo temos karikatūrose įžvalgomis dalinosi dailininkai Jonas Varnas ir Ramūnas Vaitkus. Karikatūristams dėkojo ir visus su savanorystės diena sveikino Visagino savivaldybės mero pavaduotoja Aleksandra Grigienė ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Julija Svidėnienė.
Vėliau sekė du turiningi diskusijų raundai, kuriuose pašnekovai dalijosi patyrimų įvairove, tiek savanorystės veikloje, tiek dalyvaujant įvairiose ES programose bei projektinėse veikose, skirtose jaunimui tobulėti. Prasminga ir jautru buvo išgirsti ukrainietės 🇺🇦 Marynos Tyshchenko išgyvenimo istoriją ir sėkmingo savanoriavimo Visagino Jaunimo darbo centre patirtį.
Muzikinės pertraukos metu „trankią“ nuotaiką skleidė X kartos jaunimo muzikos grupė Мемуары Амура.
Renginyje dalyvavusi Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje komunikacijos grupės asistentė Aušrinė Diržinskaitė paskatino jaunimą išnaudoti visas jiems skirtas ES programas, keliauti po Europą 🇪🇺, patirti ir tobulėti.
Dėkojame visiems renginio dalyviams: jaunimui ir savanoriams, žmonėms, dirbantiems su jaunimu, kolegei Indrei Gruodienei ir EUROPE DIRECT Visaginas, Visagino Jaunimo reikalų koordinatorė Evelinai Visockytei. O dailininkui Ramūnui Vaitkui – už kiekvienam dalyviui padovanotą šaržą. Dalyviams Utenos Maltiečiai, LMS Utenos mokinių savivaldų informavimo centras, Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga ,,Apskritasis stalas“, Utenos Vyturių progimnazija. #Tarptautinėsavanoriųdiena