Spalio 1 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje atidaryta tradicinė 53–čioji Lietuvos karikatūrų paroda „Kursu žaliu smagiai galiu“, kurioje eksponuojami 98 (iš 198) keturiasdešimt dviejų Lietuvos karikatūristų darbai.

Parodos tikslas – pasitelkiant humorą, pažvelgti į žmogaus santykio su gamta klaidas, daromą neigiamą poveikį ne tik aplinkai, bet ir mums patiems.

Spalio 1 diena buvo sutikta išties žaismingai ir linksmai, nes buvo progų linksmintis: paminėjome Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, su kava ir spurgomis – Kavos dieną, Pasaulinei muzikos dienai keletą kūrinių padovanojo Utenos meno mokyklos saksafonistai Ignas, Paulius ir Otas (mokyt. E. Beinoravičius), na o Tarptautinės šypsenos dienos nuotaiką, be abejo, sukūrė bei parodą pristatė karikatūristai Jonas Lenkutis, Rolandas Vičys, Jonas Varnas, kuris dar apdovanojo svečius savo gamintais medaliais iš perdirbtų medžiagų, o dailininkas Ramūnas Vaitkus parodos dalyviams piešė šaržus.

Parodą organizavo Europe Direct Visaginas ir Europe Direct Utena.

Europos žaliojo kurso tikslas – didinti žmonių gerovę: iki 2050 m. neutralizuoti poveikį klimatui, užtikrinti natūralių buveinių apsaugą. Visa tai bus naudinga tiek žmonėms, tiek planetai ir ekonomikai.

Visus darbus taip pat galite apžiūrėti www.cartoons.lt kataloge.

Paroda Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje veiks iki spalio 25 d.

Maloniai kviečiame!

#Žaliasiskursas