Nuo gegužės 30 – birželio 27 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos erdvėse veiks dailininko Ramūno Vaitkaus iliustracijų V. Šalamovo knygai „Kolymos apsakymai“ paroda.

Pagrindinis „Kolymos apsakymų“ motyvas – lagerio tema. V. Šalamovui visą gyvenimą nedavė ramybės svarbiausias klausimas – kodėl ir kaip žmogų naikina valstybė. Rašytojas ilgai kalėjo nežmoniškomis sąlygomis, buvo žeminamas, mušamas, patyrė šaltį, badą. „Kolymos apsakymuose“ gausu simbolikos, remiamasi religija, filosofija, tapyba, muzika, literatūra. Geriausiai knygą apibūdino pats autorius: „Apie lagerį aš rašau ne daugiau, negu Egziuperi apie dangų ar Melvilis apie jūrą. Mano pasakojimai – iš esmės patarimai žmogui, kaip laikytis minioje… Ne tik kairiau už kairiuosius, bet ir autentiškiau už autentiškus. Kad kraujas būtų tikras, bevardis.“

1941 m. birželio 14 d. tai liūdna diena Lietuvai, nudažyta daugybės žmonių raudomis, skausmu ir netektimis. Prasidėję masiniai trėmimų iš Baltijos valstybių ir Lenkijos yra ir bendra ES istorijos dalis, kurios negalima pamiršti. Šiandien, karo Ukrainoje akivaizdoje, šią istorinę atmintį gali įvertinti visa Europa. Tarsi apsisukęs istorinis ratas vėl verčia kovoti dėl tų pačių europietiškų vertybių: demokratijos, solidarumo ir laisvės.

Paroda skirta Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienai paminėti.

Maloniai kviečiame!