Spalio 1 d., 16 val., Utenos ir Visagino Europe Direct centrai Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekoje kviečia į tradicinę, jau 53-iąją Lietuvos karikatūristų parodos „Kursu žaliu smagiai galiu“ atidarymą. Šios parodos tikslas – pasitelkiant humorą, pažvelgti į žmogaus santykio su gamta klaidas, daromą neigiamą poveikį ne tik aplinkai, bet ir mums patiems.

Paroda jau svečiavosi Visagine, Vilniuje, Kaune, Palangoje ir džiaugsmingai atkeliauja į Uteną. Džiugu, kad Europos Žaliojo kurso temomis: ekologija, draugiška aplinkai veikla, energetika, klimato kaitos problemomis susidomėjo net 42 Lietuvos dailininkai, kurie specialiai šiai parodai sukūrė ir pristatė 198 darbus.

Nejuokaudami pranešame, kad žiūrėdami į karikatūras, juoktis galėsite tik dėvėdami veido kaukes, nes juokas yra „užkrečiamas“. Aktualu: juokas stiprina sveikatą, jis ypatingai svarbus atgaunant jėgas po rimtų ligų. Yra mokslinių tyrimų, kurie rodo, jog juokas prisideda prie imuninės sistemos stiprinimo, padidina endorfinų kiekį (vienas iš „laimės hormonų“, natūralus nuskausmintojas), sumažina streso hormono – kortizolio kiekį, mažina kraujo spaudimą.

Parodos metu dailininkai karikatūristai ne tik pristatys parodą, bet ir kvies padiskutuoti „Ar menas gali įtakoti klimato kaitą“.  Nepraleiskite progos susipažinti, pabendrauti ir pasigaminti „laimės hormonų“, nes spalio 1 – oji  – tarptautinė šypsenos, kavos diena, pagyvenusių žmonių, muzikos diena!

Paroda taip pat publikuojama www.cartoons.lt, yra išleistas katalogas.

Paroda veiks spalio 1 – 25 d. Maloniai kviečiame!